Львівська залізниця вдруге намагається переплатити 2 мільйони улюбленій прокладці

Регіональна філія “Львівська залізниця” продовжує “дивувати” своєю наполегливістю. Не так давно тендерний комітет львів’ян двічі відхилив конкурентів “Венчурс Груп” навіть попри рішення АМКУ про неправомірність дій замовника. Тепер же філія взялася “боронити інтереси” іншого улюбленого посередника – ТОВ “Техелектропром”.

В листопаді минулого року Львівська залізниця вже намагалася укласти з “Техелектропромом” 2 контракти на 1,5 і 3,4 мільйони гривень на закупівлю 145 кілометрів оптичного кабелю. Тоді конкуренти пропонували ціну, майже в 2 рази дешевшу, але тендерний комітет дискваліфікував конкурентів,  через те учасник вказав не 2,5 роки гарантійного терміну (як прописано в тендерній документації), а 3 роки.

Після публікації ZБК розслідування щодо вказаних закупівель та допущених зловживань Львівська залізниця все ж таки передумала укладати договори з ТОВ “Техелетропром” і скасувала закупівлі через “відсутність подальшої потреби в закупівлі”.

Але перемога здорового глузду була нетривалою.

5 січня в 15:40 тендерний комітет Львівської залізниці опублікував рішення про відсутність потреби в закупівлі оптичних кабелів і того ж дня в 18:40 оголосив нові тендери на закупівлю тієї ж продукції.

техелектропром

Нові тендери відбулися за абсолютно аналогічним сценарієм і всіх конкурентів ТОВ “Техелектропром” знову дискваліфікували. Навіть різниця в цінах залишилася тією ж.

техелектропром2

Цього разу підставами для дискваліфікації дешевших учасників стало те, ТОВ “Дніпет Україна” надало  файл з порівняльною таблицею характеристик предмету закупівлі, яку підписав не виробник, а учасник та те, що ТОВ “Кабель-Центр” надало не кольоровий, а чорно-білий скан сертифікату якості.

Виявляється колір таки має значення. Таким чином Львівська залізниця знову спробує переплатити 2 мільйони гривень за дуже сумнівних обставин. А враховуючи, що потреба в закупівлі то зникає, то з’являється знову, очевидним стає лобіювання інтересів ТОВ “Техелектропром”.

Вказана фірма виступає в якості посередника ПАТ “Одескабель”. ТОВ “Техелектропром” зі статутним капіталом 1 тисяча гривень зареєстровано за адресою масової реєстрації в м. Київ по вулиці Здолбунівській, 7-Д. За цією ж адресою прописані ще понад 80 різних фірм.

За останні 3 роки фірма виграла державні тендери на суму 287 мільйонів гривень. З них 206 мільйони від Філії “Центр забезпечення виробництва” ПАТ УЗ. Іще 55 мільйонів від інших підрозділів Укрзалізниці.

ТОВ “Техелектромпром” також є фігурантом кримінальної справи СБУ №12016000000000350 від 05.08.2016 за фактом заволодіння службовими особами Філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця», державними коштами в особливо великих розмірах.

Раніше Львівська залізниця також купувала кабелі у ТОВ “Техелектропром” на 30% дорожче ніж на ринку.

zbk.org.ua

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*