На минулорічній закупівлі «європейських» рейок розікрали понад 50 мільйонів

Минулого року філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ УЗ заключила договір на постачання «європейських» рейок UIC60 з невідомою фірмою на 140 мільйонів гривень. Як з’ясували слідчі щонайменше третину цієї суми розікрали та вивели через конвертаційні центри.

ТОВ «НВП «Спецтехносервіс» вперше перемогло в державних закупівлях минулої весни. Перший виграний тендер на постачання Укрзалізниці рейок UIC-60 приніс компанії 140 мільйонів гривень. За ці кошти «Спецтехносервіс», згідно оприлюдненого звіту про виконання договору, поставив залізниці 3478 т. рейок 60 Е1 (еквівалент UIC-60).

Даний тип рейок є найрозповсюдженішим на європейських залізницях та на відміну від вітчизняних рейок Р65 має більшу довжину (50м замість 25 у Р65), меншу вагу і більшу стійкість до зношення (на 50% довший гарантійний термін).

ТОВ «НВП «Спецтехносервіс» було засновано 3 роки тому. Фірма записана на Рутківську Ірину Леонідівну та Хоменко Людмилу Іванівну, які виступають в ролі бонефіціарних власників десятків різних фірм.

Так Хоменко Людмила Іванівна з села Мартусівка записана власником 73 підприємств. Рутківська Ірина Леонідівна з Києва являється власницею 54 юридичних осіб. Директорами вказаних підприємств також виступають пані Хоменко та Рутківська. Більшість фірм зареєстровано за адресами масової реєстрації. Саме «НВП «Спецтехносервіс» має 103 співмешканці та спільний номер телефону з ТОВ «Рейл Контракт», яке в свою чергу зареєстровано за адресою реєстрації 924 фірм (Київ, вул. Звіринецька, 63).

Таким чином серйозність компанії щодо можливого постачання залізничних рейок від самого початку викликала серйозні сумніви.

Читайте: НЕЧИСТІ МІЛЬЯРДИ: ХТО ЗАРОБЛЯЄ НА ЗАКУПІВЛЯХ УКРЗАЛІЗНИЦІ?

Про розкрадання суми до 70 мільйонів повідомляє сайт 368.media з поисланням на рішення суду міста Одеса.

рейки

Згідно рішення суду вказано, що національною поліцією спільно з прокуратурою проводиться слідство за справою №42017010000000017 від 06.02.2017 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідування встановлено, що службові особи ПАТ «Українська залізниця» за попередньою змовою із членами комітету з конкурсних торгів філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» у квітні 2016 р. провели тендер, за результатами якого у переможця торгів – ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Спецтехносервіс» здійснили закупівлю сталевих рейок типу UIC-60, за завищеною ціною (41 100 грн./т).

Товари ж «Спецтехносервіс» закуповувало у ТОВ «Коларес-Брокерс», за ціною 35 154,8 гривень за тону з ПДВ.

Таким чином Укрзалізниця закупила рейки на 20 мільйонів дорожче ніж їх реальна вартість на ринку України. Також ТОВ «НВП «Спецтехносервіс» ухилилося від сплати ПДВ в сумі понад 30 мільйонів гривень шляхом виведення коштів через фіктивні фірми, власниками яких є мешканці окупованих територій. Деякі з цих фірм перебувають в стадії припинення.

Сума збитків держави оцінюється в 50-70 мільйонів гривень.

Таким чином ТОВ «НВП «Спецтехносервіс» використали для участі в тендері та подальшому розкраданні понад 50 мільйонів гривень через конвертаційні центри. Притягти ж до відповідальності більшість учасників злочину неможливо, так як вони зареєстровані на непідконтрольних територіях (Донецьк та Крим).

Наразі слідству надано доступ до банківських документів фігурантів кримінальної справи.

zbk.org.ua

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*