Найдорожча вілла Німеччини належить українському втікачеві

У баварському курортному містечку Гарміш-Партенкірхен продається найдорожча вілла Німеччини. Як з’ясувала DW, її власником є українець, який переховується від ошуканих кредиторів і правоохоронних органів.

Фото Villa Glory в оголошенні на сайті агенції нерухомості Sotheby’s International Realty

Сказати, що Villa Glory — розкішний маєток, було би надто скромно. Glory у перекладі з англійської — це «слава» і «велич». Фотографії внутрішнього оздоблення маєтку свідчать, які амбіції мав його господар. «Немов на розкішній яхті, тут були використані лише найбільш вишукані матеріали найвищої якості», — зазначено в оголошеннях на німецьких порталах елітної нерухомості.

Ціна маєтку — майже 13 мільйонів євро. Люстри у стилі рококо вінчають собою залиті світлом зали, мармурова підлога випромінює атмосферу палацу італійської знаті. Над інтер’єром працював один з найвідоміших дизайнерів Мюнхена, зазначено в оголошенні про продаж. Хоча у палаці, крім підземного гаража, лише два поверхи, господар не пошкодував коштів на просторий ліфт, оздоблений елітними породами дерева. За претензійністю власник цієї вілли явно перевершив навіть найбагатшого зі своїх сусідів у Гарміш-Партенкірхені — російського мільярдера Романа Абрамовича, якому належить історична вілла Leitenschlössl.

При цьому власник Villa Glory воліє залишатись в тіні. Його прізвище навіть не вказане у реєстрі прав власності. На це є свої причини, як показало розслідування DW.

«Справжня велич і розкіш, що захоплює подих, відкриваються споглядачеві лише всередині вілли», — пишуть маклери

Скандальний младоолігарх Микола Г.

Купуючи у червні 2010 року земельну ділянку у мальовничому альпійському містечку Гарміш-Партенкірхен площею у 3,7 тисячі квадратних метрів, юний син галицького агробарона мав великі плани. Тут мав постати палац його мрії. 3,3 мільйона євро заплатив за землю 28-річний багатій. Його ім’я міститься в угоді про купівлю землі, яка є у розпорядженні DW: Микола Гута.  

Наприкінці 2010 року, невдовзі після купівлі землі у Гарміші, Микола Гута перебрав керівництво агрохолдингу «Мрія», створеного його батьком Іваном. На той час новий генеральний директор західноукраїнського холдингу, здавалося, уособлював собою нове покоління менеджерів, яке розуміло, як залучити іноземний капітал для розвитку бізнесу і реалізувати величезний потенціал українських чорноземів.

Блискучий розвиток «Мрії»

Вже 2011 року молодий Гута вийшов на міжнародні ринки капіталу. Попит на випущені «Мрією» облігації на Франкфуртській біржі був високий: до 2013 року Гуті вдалося залучити 600 мільйонів доларів. Інвестори з країн Єврозони, де дохідність державних облігацій через політику ЄЦБ впала майже до нуля, з великим ентузіазмом скуповували облігації перспективного агрохолдингу, який обіцяв дохідність у 9,5 відсотка річних. Аби підживити апетит інвесторів, менеджмент «Мрії» створює картинку стрімкого розвитку, орендуючи все нові і нові посівні площі.

2011 року земельний банк холдингу сягнув близько 300 тисяч гектарів. Щоби обробляти такі площі, потрібна була величезна кількість техніки. У цьому побачили шанс заробити і німецькі виробники тракторів і комбайнів. За підтримки уряду Німеччини, який надавав кредитні гарантії, німецькі банки видали кредити на закупівлю техніки і обладнання на загальну суму у 75 мільйонів євро.

Банкрутство серед ясного неба

Влітку 2014 року, немов грім серед ясного неба, шокуюча новина: холдинг оголошує про дефолт. «Мрія» не змогла обслуговувати борг у 1,3 мільярда доларів. Коли кредитори у терміновому порядку взяли підприємство під контроль, випливає правда про багатомільйонні махінації. Виявилося, що протягом багатьох років холдинг насправді не був прибутковим, а його звітність регулярно фальсифікувалася. «Холдинг регулярно отримував платежі за товари, яких ніколи не існувало. Менеджмент використовував частину попередньо виведених з компанії на Кіпр грошей для перехресного фінансування, аби прикрашати звітність. Так вдавалося залучати більше грошей інвесторів», — розповів у розмові з DW фінансовий директор «Мрії» Тон Хулс. Він належить до команди фахівців, якій після банкрутства холдингу кредитори доручили управляти тим, що від нього залишилося.

Однак стягувати з «Мрії» за борги вже й особливо нічого. Земля — лише в оренді. Навіть трактори і комбайни разом з колишнім менеджментом зникли в невідомому напрямку ще до того, як нові керівники холдингу стали до роботи. Микола Гута з сім’єю, як вдалося з’ясувати DW, невдовзі після оголошення дефолту виїхав до Швейцарії, де проживає у кантоні Обвальден. В Україні проти нього відкрито кримінальну справу за підозрою у шахрайстві в особливо великих розмірах, йому загрожує тривале тюремне ув’язнення.

За інформацією кредиторів, він незаконно вивів з холдингу більше 200 мільйонів доларів, зокрема, імовірно, частину грошей, залучених на біржі у Франкфурті. Схема проста, пояснив Тон Хулс: фірма на Британських Віргінських Островах отримує гроші інвесторів і на частину коштів купує десятки офшорних компаній на Кіпрі. На це витрачаються десятки мільйонів, хоча фірми не володіють, умовно кажучи, нічим, крім столу і двох стільців.

Гроші «Мрії», імовірно, у Гарміші

Частина незаконно виведених коштів «Мрії» могла опинитися і в Гарміші, де будувалася вілла Миколи Гути. Фінансування будівництва, вочевидь, організовував Андрій Буряк, на той час фінансовий директор холдингу. Його підпис стоїть під низкою кредитних угод між офшорною фірмою Миколи Гути і кіпрською Oihro Ventures Limited. Не Гута, а саме компанія Oihro була внесена у реєстр як власниця ділянки і вілли у Гарміш-Партенкірхені. На рахунки цієї фірми, як засвідчують копії угод, надійшло щонайменше 20 мільйонів доларів. Гроші надходили Oihro як кредит від компанії Гути на Британських Віргінських Островах. Саме Oihro сплачувала виставлені архітекторами рахунки, а також інші витрати, пов’язані з будівництвом вілли. Копії відповідних документів є в розпорядженні DW. 

На даний момент Villa Glory належить дружині Миколи Гути Вікторії. Вона є власницею нерухомості через іншу кіпрську фірму — Zapatoustra Holdings Limited. Тут також сліди ведуть до «Мрії»: директором Zapatoustra, як свідчить реєстр компаній Кіпру, тривалий час був Сергій Мозіль, колишній юрист холдингу і довірена особа Гути.

Вікторія Гута стала власницею вілли торік восени. На той час її чоловік програв суди щодо екстрадиції до України і отримав від Швейцарії  відмову у притулку. Невдовзі Федеральний адміністративний суд країни має винести остаточне рішення щодо надання притулку Миколі Гуті. У разі відмови він буде переданий правоохоронним органам України. На тлі цих подій Гути продають свою віллу у Гарміші. Імовірно, власники поспішають: нещодавно ціну було знижено з 18 до 13 мільйонів євро.

Бенефіціаром Zapatoustra є Вікторія Гута — дружина агробарона-втікача Миколи Гути

Німецькі платники податків платять за розкіш

Грошові потоки навколо Villa Glory досі не були предметом цікавості прокуратури у Мюнхені. Однак власністю Гут у Німеччині цілком міг би цікавитися федеральний уряд. Зрештою, як повідомив DW речник міністерства економіки, з федерального бюджету німецьким банкам було компенсовано 24 мільйони євро коштів, втрачених через банкрутство «Мрії». Йдеться про неповернені кредити на сільськогосподарську техніку, які видавалися під гарантії німецького уряду. Такі гарантії уряд надає для підтримки німецьких експортерів.

У випадку «Мрії» боржником є саме холдинг, а не його колишні власники, зазначають у міністерстві. Тим не менше, це не означає, що до Гути не може бути претензій. «Питання фінансових претензій до Миколи Гути має розглядатися у кожній ситуації окремо», — зазначив речник міністерства економіки у відповідь на запит DW. 

Тим часом рахунок, який доведеться сплатити німецьким платникам податків, ще може зрости. Загальна сума гарантій німецького уряду щодо кредитів «Мрії» становить близько 46 мільйонів євро.

DW

Джерело: Nikorupciji.org

26 комментариев

 1. В наше время невероятно много медицинских онлайн учреждений реализуют различные медикаменты.

  Среди них есть и мужские возбудители, и товары для мужчин. Если вы стремитесь заказать препараты мгновенно, такие как Viagra или Сиалис, вам необходимо перейти сюда заказать таблетки виагра с доставкой

  На mister-vig.ru доступно большое количество разных товаров. Онлайн учреждение предлагает изделия безумно огромного спектра. Организация MISTER-VIG уже успела завоевать доверие у большинства.

  На ресурсе онлайн аптеке всегда возможно найти изделия разного назначения, которые помогут моментально возбуждаться как парню, так и даме.

  Если у вас возникнут проблемы вовремя оформления заказа, предлагаем позвонить к менеджерам. Менеджеры мгновенно уладят все нюансы, а вы имеете шанс получить доставку в тот же день, или на следующий день!

 2. Стремитесь, чтобы в вашем районе была мойка самообслуживания? Тем не менее, сейчас обычные автомойки не заслуживают уважения.

  Рекомендуем обратить внимание на проект мойки самообслуживания. Его возможно найти мойка самообслуживания схема оборудования здесь.

  На washercar.com вы имеете шанс воспользоваться инновационными услугами. Мгновенное образование мойки самостоятельного обслуживания под ключ доступно по приемлемым ценовым рамкам.

  Услуги фирмы пользуются спросом по всей Украине. Вы имеете возможность придумать и сделать мойку с содействием услуги франчайзинга.

  Приобрести готовый проект сейчас можно запросто. Бизнес-план сервиса самостоятельного обслуживания можно изготовить как по личным параметрам, так воспользоваться и уже обдуманными.

  Ясное дело, что бесконтактная моющая система – это следующая эпоха. Только её реально устанавливать на заправках, на пограничных переходах, автобанах. В это время мойка авто занимает не более 15-30 минут.

 3. Желаете, чтобы в твоём районе находилась мойка? Тем не менее, сегодня обычные автомойки не заслуживают уважения.

  Предлагаем проанализировать схему мойки самостоятельного обслуживания. Его возможно рассмотреть пост мойки самообслуживания тут.

  На washercar.com вы имеете шанс воспользоваться инновационными услугами. Мгновенное установление автомойки самообслуживания под ключ доступно по выгодным ценам.

  Услуги компании популярны по всей Украине. Вы можете придумать и сделать автомойку с содействием услуги франчайзинга.

  Организовать готовый проект сегодня легко. Проект автомойки самостоятельного обслуживания возможно разработать как по личным параметрам, так воспользоваться и уже завершенными.

  Понятно, что бесконтактная мойка – это будущее. Именно её возможно устанавливать на СТО, на пограничных переходах, автобанах. Сейчас автомойка машины занимает не больше 15-30 минут.

 4. Хотите, чтобы в твоём округе была мойка самообслуживания? Хотя, сейчас обычные автомойки не заслуживают доверия.

  Предлагаем обратить внимание на проект мойки самообслуживания. Его возможно просмотреть мойка самообслуживания построить под ключ здесь.

  На washercar.com вы имеете возможность воспользоваться новыми услугами. Быстро строительство мойки самостоятельного обслуживания под ключ реально по приемлемым ценовым рамкам.

  Услуги организации известны по всей Украине. Вы сможете спроектировать и сделать автомойку с содействием услуги франчайзинга.

  Организовать готовый план сейчас можно запросто. Проект сервиса самообслуживания возможно сделать как по индивидуальным характеристикам, так воспользоваться и уже завершенными.

  Понятно, что бесконтактная моющая система – это следующая эпоха. Только её возможно устанавливать на заправках, на границах, трассах. Сегодня чистка авто занимает не больше 10-15 минут.

 5. Хотите, чтобы в вашем районе была мойка самообслуживания? Однако, сейчас простые автомойки не заслуживают уважения.

  Рекомендуем проанализировать проект мойки самообслуживания. Его можно просмотреть продажа оборудования для мойки самообслуживания тут.

  На washercar.com вы сможете воспользоваться новыми услугами. Полное установление автомойки самообслуживания под ключ возможно по приемлемым ценам.

  Услуги организации пользуются спросом по всей Белоруссии. Вы можете придумать и организовать мойку с помощью услуги франчайзинга.

  Приобрести готовый проект в это время просто. План сервиса самостоятельного обслуживания можно разработать как по своим характеристикам, так воспользоваться и уже готовыми.

  Ясное дело, что бесконтактная автомойка – это следующая эпоха. Только её можно размещать на СТО, на границах, автомобильных магистралях. В это время автомойка машины занимает не больше 15-30 минут.

 6. Желаете, чтобы в твоём городе была автомойка? Хотя, сейчас обычные мойки не заслуживают доверительного отношения.

  Предлагаем проанализировать проект мойки самообслуживания. Его реально рассмотреть мойка самообслуживания построить под ключ здесь.

  На washercar.com вы имеете возможность воспользоваться обновлёнными услугами. Мгновенное образование мойки самостоятельного обслуживания под ключ возможно по приемлемым ценовым рамкам.

  Услуги фирмы известны по всей России. Вы можете придумать и организовать автомойку с содействием услуги франчайзинга.

  Приобрести готовый бизнес сейчас просто. Бизнес-план мойки самообслуживания можно сделать как по индивидуальным параметрам, так воспользоваться и уже обдуманными.

  Понятно, что бесконтактная автомойка – это будущее. Именно её можно устанавливать на заправках, на границах, автомобильных магистралях. В это время автомойка машины занимает не больше 5-15 минут.

 7. Желаете, чтобы в твоём городе была автомойка? Однако, сегодня обыкновенные автомойки не заслуживают доверительного отношения.

  Рекомендуем проанализировать план мойки самообслуживания. Его реально рассмотреть бизнес план мойки самообслуживания на 4 поста тут.

  На washercar.com вы сможете воспользоваться новыми услугами. Быстро строительство автомойки самостоятельного обслуживания под ключ возможно по приемлемым ценам.

  Услуги организации известны по всей Белоруссии. Вы сможете разработать и организовать мойку с содействием услуги франчайзинга.

  Купить готовый проект в это время можно запросто. План мойки самостоятельного обслуживания возможно сделать как по личным характеристикам, так воспользоваться и уже готовыми.

  Ясное дело, что бесконтактная моющая система – это следующая эпоха. Именно её реально размещать на СТО, на пограничных переходах, автомобильных магистралях. Сейчас мойка авто занимает не более 10-15 минут.

 8. Хотите, чтобы в твоём районе находилась автомойка? Хотя, сейчас простые автомойки не заслуживают доверительного отношения.

  Рекомендуем рассмотреть план автомойки самообслуживания. Его можно найти мойка самообслуживания цена здесь.

  На washercar.com вы имеете возможность воспользоваться инновационными услугами. Быстро строительство мойки самообслуживания под ключ реально по выгодным ценовым рамкам.

  Услуги компании известны по всей России. Вы сможете спроектировать и сделать мойку с содействием услуги франчайзинга.

  Организовать готовый план сегодня легко. План мойки самообслуживания можно изготовить как по индивидуальным параметрам, так воспользоваться и уже готовыми.

  Известно, что бесконтактная автомойка – это будущее. Именно её можно устанавливать на заправках, на пограничных переходах, автомобильных магистралях. Сегодня мойка авто занимает не более 5-15 минут.

 9. Хотите, чтобы в твоём городе была мойка самообслуживания? Хотя, в это время обычные мойки не заслуживают доверительного отношения.

  Советуем проанализировать план мойки самостоятельного обслуживания. Его можно найти мойка самообслуживания схема оборудования здесь.

  На washercar.com вы сможете воспользоваться новыми услугами. Мгновенное установление автомойки самостоятельного обслуживания под ключ доступно по выгодным ценам.

  Услуги компании пользуются спросом по всей Белоруссии. Вы сможете придумать и создать мойку с содействием услуги франчайзинга.

  Купить готовый план сегодня можно запросто. План мойки самообслуживания можно сделать как по личным характеристикам, так воспользоваться и уже обдуманными.

  Известно, что бесконтактная моющая система – это следующая эпоха. Именно её реально размещать на СТО, на границах, автобанах. В это время мойка авто занимает не больше 5-15 минут.

 10. Желаете, чтобы в твоём городе была мойка самообслуживания? Тем не менее, сейчас обычные автомойки не заслуживают доверительного отношения.

  Советуем рассмотреть схему мойки самообслуживания. Его реально рассмотреть мойка самообслуживания схема оборудования тут.

  На washercar.com вы имеете возможность воспользоваться инновационными услугами. Мгновенное установление автомойки самообслуживания под ключ возможно по выгодным ценам.

  Услуги фирмы популярны по всей Белоруссии. Вы можете разработать и организовать мойку с помощью услуги франчайзинга.

  Купить готовый проект сегодня легко. Проект мойки самостоятельного обслуживания реально изготовить как по своим характеристикам, так воспользоваться и уже обдуманными.

  Известно, что бесконтактная моющая система – это следующая эпоха. Только её можно устанавливать на СТО, на границах, трассах. Сегодня автомойка машины занимает не более 5-15 минут.

 11. m http://mkbs.net/pharmacy/# can i order prescription drugs from canada

 12. I apologise, but, in my opinion, you are not right. I suggest it to discuss. Write to me in PM, we will communicate.

  cialis generic

 13. drugs without doctors prescription discount coupons any

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*