Укрзалізниця з порушеннями закупить російських дротів на 120 мільйонів

Укрзалізниця провела тендер на закупівлю контактних проводів НлОл 0,04Ф-100 на суму в 117 мільйонів гривень. Переможцем стало ТОВ «Інтеркабель Київ», яке представляло інтереси російського АО «Росскат».

Предметом закупівлі стали 280 тон силового дроту НлОл Ф-100. При цьому термін постачання товарів визначений в 30 календарних днів.

Виготовлення таких обсягів продукції в короткий  настільки термін  є майже неможливим за відсутності товарів на складах, що, значно скоротило кількість потенційних учасників процедури.

провод4

Так участь в тендері взяли тільки 2 компанії: ТОВ «Інтеркабель Київ» та ТОВ «Техелектропром». Остання фірма нещодавно фігурувала в розслідуванні ZБК про закупівлю оптичних кабелів за подвійною вартістю.

В цьому ж тендері «Техелектропром» запропонувало ціну всього на 0,025% дорожчу від «Інтеркабелю» але не стало понижувати її і сперечатися за контракт. Таким чином фірма зіграла роль формального конкурента.

Переможець в складі своєї тендерної пропозиції надав інформацію, що є дилером російського АО «Росскат» та представляє його інтереси.

провод2

Вартість силового дроту НлОл Ф-100 згідно результатів тендеру становить 471,5 гривень за кілограм. При цьому інша російська компанія «БалПромКомплект» пропонує оптову вартість цих дротів  в 293,13 рублів за кілограм. Тобто близько 135 гривень за кілограм.

Близький за характеристиками провід марки МФ-100 коштує на українському ринку близько 250 гривень за кілограм, що майже вдвічі дешевше від закупівлі залізниці.

провод

При цьому «Інтеркабель» надав документи пропозиції  з порушенням вимог тендерної документації. Так в документації торгів визначено, що учасник мав надати сканований оригінал листа або договору з виробником, тоді ж як ТОВ «Інтеркабель Київ» надало скановану ксерокопію листа і тому пропозиція учасника мала бути відхиленою.

провод3

Попри порушення тендерний комітет Укрзалізниці визнав українського представника російського «Росскату» переможцем та оприлюднив намір укласти договір.

zbk.org.ua

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*