Уповноваженого з прав людини теж треба змушувати боротися за права людини .

Конституція України кожному громадянину надала право бути джерелом влади в державі та право брати участь в управлінні державними справами. Для реалізації наших прав громадянин може на виборах давати оцінку діяльності президенту, депутатам та владі, але всі забули про права повсякденного впливу громадянина на владу та про участь в управлінні державними справами.

Для цього потрібно бажання, а взагалі це повинно бути обов’язком кожного громадянина, та потребує невеликих зусиль для обізнаності своїх прав щодо звернень громадян до органів влади та посадових осіб.

Дуже часто ми є свідками великої кількості нарікань громадян на діяльність органів влади, депутатів та є свідками порушень законодавства посадовими особами органів влади.

В таких випадках Законом України «Про звернення громадян» (ст. 3) передбачено подання заяви, а це є звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Відповідно до вимог цього Закону, наша заява повинна бути перевірена посадовою особою та розглянута керівником органу (ст. 15, 18, 19 цього Закону) та при викладенні у заяві прохання про забезпечення виконання переліку прав громадянина, які зазначені у статті 18 цього Закону ми маємо право викладати аргументи при перевірці заяви, знайомитися з матеріалами перевірки, подавати додаткові матеріали та головне- бути присутнім при розгляді заяви.

Враховуючи особистий досвід, хочу Вас проінформувати, що практично всі органи влади та їх посадові особи при розгляді заяви порушують права громадян, які зазначені у статті 18 Закону України «Про звернення громадян». Для захисту та поновлення наших прав у нас є право звертатися до Уповноваженого з прав людини або до суду.

Уповноважений з прав людини заяви громадян повинен розглядати теж відповідно до вимог зазначеного Закону і, якщо Ви виклали у заяві прохання щодо виконання Ваших прав, зазначених у статті 18 Закону, то Уповноважений повинен розглядати заву з дотриманням зазначених Вами прав.

11 травня 2018 року громадські активісти мене запросили взяти участь у перевірці посадовою особою Уповноваженого поданої заяви, яка була пов’язана з порушеннями прав громадянина посадовими особами Національної поліції при розгляді заяви громадянина. У відеоогляді цієї зустрічі ми бачимо, як представник Уповноваженого спочатку намагався довести, що всім посадовим особам органів влади дуже важко виконати вимоги статті 18 Закону та забезпечити виконання прав громадян, але відповідно до статті 19 Конституції України, діяти в межах законодавства України та виконувати їх вимоги це є їх обов’язком.

Потім представник Уповноваженого намагався вже від нас почути яким чином вони повинні виконувати Конституцію та законодавство України. Але, незалежно від будь-яких складнощів, це їх прямий обов’язок виконувати вимоги законодавства та тільки при цьому їм надано право думати, як це виконати. Тому, ми не дали можливості перевести розмову в інше русло, а наполягали на виконанні Уповноваженим своїх обов’язків по поновленню наших порушених прав при розгляді заяви громадянина посадовими особами Національної поліції. Тому будемо чекати, як нова команда Уповноваженого впорається з поновленням наших прав при розгляді заяви громадянина.

Це є прикладом, як необхідно змушувати Уповноваженого виконувати свої обов’язки щодо поновлення наших прав та прикладом участі у справах Держави.

Дуже просто писати у фейсбуці різні гнівні пости, натомість кожний свідомий громадянин повинен приймати активну участь в управлінні державними справами та в реалізації своїх Конституційних прав.

Кожний з нас повинен зрозуміти, що нам надані величезні права в управлінні державними справами та по контролю діяльності посадовців та органів влади, але для цього треба трішечки попрацювати: почитати статті 3, 5, 40 Конституції України та Закон України «Про звернення громадян» ( статті 1, 3, 5, 15, 18, 19, 20 Закону), скласти та подати заяву та добитися її розгляду відповідно до вимого Закону та досягати виконання зазначених прав громадянина.

 

Чи стане громадянин джерелом влади залежить від кожного з нас.

 

Відеоогляд зустрічі з представником Уповноваженого від 12.05.2018.

 

Качур Д. М. член Громадської ради при ФДМУ, голова Правління ГО «Офіцери, громадяни, вільна Україна»                                

14.05.2018 р.

6 комментариев

 1. МИКОЛАЙ

  На превеликий, жаль, але коментар буде не приємний для ВСІХ посадових осіб. Я був на особистому прийомі до попереднього Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, а також і до інших Представників Уповноваженого,—-але,
  ЖОДНОГО РЕЗУЛЬТАТУ ЗАХИСТУ ПОРУШЕНИХ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА НЕ БУЛО НАВІТЬ І НАТЯКУ, тільки БАЛАЧКИ та довідкові відповіді — ВІДПИСКИ.

  Питання стосувалося і є нагальним — порушення конституційних прав людини і громадянина, — дитини, її батьків та опікунів на ДОСТУПНІСТЬ І БЕЗОПЛАТНІСТЬ дошкільної освіти та її розвиток, ст.53 Конституції України, що позначається у недостатній кількості дитячих садочків у житловому масиві «Куренівка», Оболонський район, місто Київ. В даному мікрорайоні було
  побудовано 7 (сім ) дитячих садочків, на даний час працюють 2 (два), інші використовуються не за призначенням, один знаходиться в аварійно — небезпечному стані, на знесення. При цьому в даному мікрорайоні побудовано додатково 12 (дванадцять) 9 (дев’яти) поверхових будинків, відсутність нових дитячих майданчиків, а ті що є, знаходяться в занедбаному стані.

  БЕЗЗАПЕРЕЧНІ ФАКТИ.— Особистий прийом до попереднього бюрократа — Уповноваженого Президента України з прав дитини — НІЧИМ НЕ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ від попереднього бюрократа — Уповноваженого ВРУ з прав людини. Численні звернення до бездіяльних посадових осіб Київради, до бездіяльних депутатів Київради через відповідні профільні комісії, до бездіяльного народного депутата України, до бездіяльних посадових осіб Міністерства освіти, до безпосереднього бездіяльного керівника в.о. КМР (КМДА), до відповідних бездіяльних керівників його структурних підрозділів, до бездіяльних посадових осіб прокуратури Оболонського району міста Києва — ЖОДНИМ чином НЕ СПРИЯЛО ЗАХИСТУ ПОРУШЕНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ, ДИТИНИ, ГРОМАДЯНИНА.
  —— Професія і посада у їх така — БЕЗДІЯЛЬНИК, констатую за фактами, вони є у матеріалах справи, на 1200 сторінок.

  А тому, — Є ЗНЕВІРА — НЕДОВІРА до ВСІХ посадових осіб, вище зазначених державних органів та установ та органу місцевого самоврядування.

  ВІДСУТНІСТЬ ДЕРЖАВНОГО КОНТРОЛЮ ЗА ДОДЕРЖАННЯ НОРМ ПРЯМОЇ ДІЇ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ, ВІДСУТНІСТЬ ЮРИДИЧНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА УМИСНО СКОЄНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ — ЗЛОЧИНИ, — Є ЗАПОРУКА ПРОДОВЖУВАТИ ВЧИНЕННЯ КОРУПЦІЙНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ ПОСАДОВИМИ ОСОБАМИ ВИЩЕ ЗАЗНАЧЕНИХ ОРГАНІВ ТА УСТАНОВ.

  Залишилася ще можливість прямого звернення до ГАРАНТА КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ — Президента України.
  Так, ЗМУШУВАВ, як попереднього Уповноваженого так і інших посадових осіб, вище зазначених органів, у численних зверненнях з посиланнями на відповідні правові акти України —— захистити порушені конституційні права людини і громадянина, дитини через відповідні повноваження, визначені у «Положення про Уповноваженого ВРУ з прав людини», «Положення про Уповноваженого Президента України з прав дитини», через «Положення …» до інших посадових осіб, на протязі 5 (п’яти) років, ЩО НЕ МАЛО ЖОДНОГО РЕАЛЬНОГО РЕЗУЛЬТАТУ.
  ВСІ посадові особи — БРЕШУТЬ, коли кажуть, що виконують свої функціональні обов’язки
  — не порушують та захищають ПОРУШЕНІ конституційні права людини і громадянина.

  УПОВНОВАЖЕНИЙ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ЛЮДМИЛА ДЕНИСОВА СПРОСТУЙТЕ ЗНЕВІРУ — НЕДОВІРУ ———— РЕАЛЬНИМИ ДІЯМИ.

  НЕ шокуйтеся, що матеріалів справи на 1200 сторінок. НАДАННЯ — ВИКОРИСТАННЯ ПОСЛУГ У ДИТЯЧИХ САДОЧКАХ ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ — ВИКЛЮЧАЄТЬСЯ, адже МОЛОДІ СІМ’Ї, ЖИТЕЛІ ДАНОЇ МІСЦЕВОСТІ — НЕ МІЛЬЙОНЕРИ. Отже, —————-
  дитячі садочки побудовані за кошти місцевого бюджету, за податки сплачені жителями міста Києва, дитячі садочки, які використовуються не за цільовим призначенням, не за функціональною діяльністю при їх проектуванні та побудові на даній місцевості — повернути до комунальної власності територіальної громади міста Києва, через суд, через Фонд державного майна України.
  Якщо, Уповноважений ВРУ з прав людини, ЛЮДМИЛА ДЕНИСОВА — РЕАЛЬНО готова виконувати свої функціональні обов’язки, а не бути фікцією і РЕАЛЬНО захищати порушені конституційні права людини і громадянина та дитини, я готовий, вже на завтра, або у найближчий час, бути на ОСОБИСТИЙ прийом. ГРОМАДСЬКІСТЬ, ВИБОРЦІ БАЖАЮТЬ БАЧИТИ РЕАЛІЇ ЗАХИСТУ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА УПОВНОВАЖЕНИМ ВРУ З ПРАВ ЛЮДИНИ. Телефон 0951221877.

  • Дмитрий

   на жаль, Денисова, як виходець із народного фронту навпаки взяла шлях на відписки та на захист прав тільки можновладців.

 2. Today I was specially registered to participate in discussion.

  cialis generic

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*