Як Укрзалізниця постільну білизну в вагонах оновлювала…

На останньому засіданні Уряду в.о. Голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов заявив про те, що залізниця оновила 70% комплектів постільної білизни в пасажирських вагонах.

За даними системи ProZorro  в період з травня 2017 року УЗ провела 20 тендерів на 81,3 мільйони гривень. За ці кошти придбано близько 300 тисяч комплектів постільної білизни.

Вартість одного комплекту білизни з бязі становила від 210 до 250 грн. Для білизни зі сатину – 730 грн. за комплект (таких комплектів придбали понад 15 тисяч). В дорожчих комплектах замість двох простирадл і однієї наволочки передбачене простирадло, підковдровик (підодіяльник) та махровий рушник замість звичайного.

Головні переможці тендерів:

 Постачальник Сума договорів
ТОВ “КОНКОРД ТРЕЙДСЕРВІС” 42 151 056
ТОВ “ТЕКСТИЛЬ-РІВНЕ” 13 111 808
ТОВ “ЛОРІГОН” 6 910 855
ТОВ “УКРТЕКСІМ” 6 909 395
ТОВ”Українська швейна фабрика” 3 841 074
ТОВ “ІМПРЕСА ТЕКСТИЛЬ” 3 166 085

Як бачимо головним постачальником постільної білизни стало ТОВ “Конкорд Трейдсервіс”. Фірма зареєстрована у вересні 2016 року та до останнього часу не мала нічого спільного з білизною чи залізницею.

Основний вид економічної діяльності “Конкорда” – “Діяльність посередників у торгівлі машинами, промисловим устаткованням, суднами та літаками”.

При цьому до серпня 2017 року фірма називалася “РІТЕЙЛ ІНДАСТРІЗ”. Саме в серпні підприємство перереєстровують на нового власника, змінюють назву та адресу прописки. Власне момент перереєстрації підприємства дивним чином збігається з оголошенням 13 тендерів на закупівлю постільної білизни, які після цього “Конкорд” і виграв.

Новим  власником ТОВ “Конкорд Трейдсервіс” стає киянка Полякова Наталія Вікторівна, а фірма “переїжджає” на нову адресу – Київ, Черняховського 29. За цією ж адресою зареєстроване ТОВ “Сота Україна”, яка зі рік свого існування отримала від залізниці 900 мільйонів гривень.  До того ж як з’ясували журналісти ЦРУ вказані підприємства фактично не знаходяться за цією адресою, а використовують її для “прикриття”.

Станция_Свинковка_ЮЖД

Київ, Черняховського, 29 – місце реєстрації 60 підприємств

Отже після перереєстрації ТОВ “Конкорд Трейдсервіс” виграє в усіх тендерах, навіть пропонуючи не найвигіднішу ціну.  Конкурентів дискваліфікують з різних причин – відсутність довідок або їх неправильне оформлення, відсутність перекладу документів і так далі. Загалом в 13 тендерах відхилено 15 дешевших пропозицій учасників.

біл2

Не менш цікавою виявляється й історія інших переможців постільних тендерів. ТОВ “УКРТЕКСІМ” та  ТОВ “Лорігон” розіграли між собою два найбільших тендери по 5,8 мільйона гривень на постачання білизни з сатину.

ТОВ “УКРТЕКСІМ” зареєстроване за адресою Філії “Центр транспортного сервісу “Ліски” ПАТ “Укрзалізниця” в Києві по вулиці Довбуша 22.

Більше того, навіть номер телефону, вказаний в реєстраційних документах ТОВ “УКРТЕКСІМ” насправді належить Укрзалізниці, але вже іншій філії – “Центр забезпечення виробництва”, яка і проводила закупівлю постільної білизни.

Таким чином посадовці “Укрзалізниці” могли використовувати службове приміщення і службовий телефон для організації фіктивного підприємства, яке отримувало мільйони від Укрзалізниці.

біл3

Київ, вул. Довбуша 22

біл5

біл4

ТОВ “Лорігон” в 2016 році розігрував постільні тендери з фірмою “Атлантік”, з якою вони використовували спільну адресу, що стало предметом розслідування АМКУ. В 2017 році “Лорігон” розігрував тендери як з ТОВ “УКРТЕКСІМ” так і з іншим переможцем ТОВ “ТЕКСТИЛЬ-РІВНЕ”. В жодному з випадків учасники не конкурували між собою в ціні.

Єдиним виробником продукції, який перемагав в тендерах на постільну білизну було ТОВ “Імпреса Текстиль”. Воно виграло всього один тендер скинувши ціну з 3,9 мільйони гривень до 3,16 мільйони за 15 тисяч комплектів.

Після знайомства з постачальника комплектів постільної білизни для УЗ виникають сумніви чи дійсно всі 70% комплектів, як обіцяно, будуть замінені. Чи може гроші розтечуться по підставним фірмам, а пасажирам так і будуть пропонувати “свіжовипрану” білизну.

zbk.org.ua

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*